Katės svoris: kiek turėtų sverti jūsų katė

Ne kiekvienos katės svorį galime teisingai įvertinti žiūrėdami į katę – ypač, jei katė yra ilgaplaukė, o ką jau kalbėti apie didžiulę meilę katei, dėl kurios kai kurie šeimininkai nekreipia didelio dėmesio į savo augintinio apvalumus. Vis dėlto, kiekvienas šeimininkas turėtų stebėti savo katės svorį, kad laiku pastebėtų, ar katė priaugo, ar numetė per daug kilogramų.

Nors statistika rodo, kad bėgant metams antsvorį turinčių kačių skaičius auga, negalima ignoruoti ir per mažo katės svorio, kuris gali rodyti apie įvairias ligas ir sveikatos sutrikimus. Todėl kiekvienas katės šeimininkas turėtų žinoti, koks yra optimalus katės svoris, kada ji yra laikoma turinti antsvorio, o kada jos svoris yra nepakankamas.

Kodėl svarbu palaikyti normalų katės svorį?

Katėms nutukimas gali sukelti daug rimtų sveikatos problemų. Antsvorio turinčioms katėms padidėja rizika sirgti tokiomis ligomis, kaip diabetas, artritas, kitos sąnarių problemos, odos opos ar pankreatitas. Tuo tarpu per mažas katės svoris gali rodyti, kad gyvūnas turi parazitų, serga žarnyno ligomis, diabetu, turi dantų problemų, patiria stresą ar tiesiog nepakankamai maitinamas. Taigi, stebint ir prižiūrint savo katės svorį, galima sumažinti visų minėtų sveikatos problemų riziką, išsaugoti gerą katės sveikatą ir prailginti jos gyvenimo trukmę.

Kiek turėtų sverti jūsų katė?

Optimalus katės svoris labai priklauso nuo jos veislės ir daugelio kitų veiksnių. Paprastai daugumos naminių kačių idealus svoris yra 4-5 kg, nors kai kurių didelių veislių katės gali sverti ir 11 ar netgi 16 kg, o mažesnių veislių katės – tik apie 2-2,5 kg. Koks turėtų būti idealus jūsų katės svoris, tiksliai gali pasakyti veterinarijos gydytojas.

Kai žinosite, koks turi būti normalus jūsų katės svoris, turėtumėte jį reguliariai tikrinti. Kadangi patiems pasverti katę ant svarstyklių gali būti sudėtinga, nes vargu ar ji norės ant jų ramiai išbūti, paprasčiausias būdas yra pasisverti patiems ir paskui atsistoti ant svarstyklių laikant katę; iš bendro svorio atėmę savo svorį, sužinosite, kiek sveria jūsų katė.

Kada katės svoris yra per mažas?

Jei katės svoris yra 10 % mažesnis už normalų, laikoma, kad ji sveria per mažai. Jei katė yra trumpo kailio ir jos svoris per mažas, išryškėja gyvūno stuburas ir šonkauliai. Be to, jei katė sveria per mažai, jos šonai būna įkritę. Lengvai pajusti per mažą katės svorį galima ją glostant stuburo ir šonkaulių srityse, kuriose nejusite riebalų sluoksnio.

Kada katė turi antsvorio?

Jei katės svoris yra 10 % didesnis už normalų, laikoma, kad ji sveria per daug, o jei 20 % – gyvūnas pripažįstamas nutukusiu. Jei katė turi antsvorio, jos pilvas bus apvalainas ir greičiausiai išsikišęs į šonus, liemuo sunkiai matomas, glostant katę negalėsite apčiuopti ir pamatyti šonkaulių bei stuburo, kurie bus padengti riebalų sluoksniu.

Kada katės svoris yra normalus?

Jei katės svoris yra normalus, žiūrėdami į katę iš šono ir iš viršaus matysite, kad pilvas ir liemuo yra tik šiek tiek išsikišę šonuose. Kadangi katės šonkaulius ir stuburą dengs tik nedidelis riebalų sluoksnis, glostydami gyvūną, juos lengvai apčiuopsite, bet jų nesimatys.

Pabaigai

Kiekvienas katės šeimininkas turi suprasti, kad per mažas katės svoris arba antsvoris gali sukelti įvairias sveikatos problemas. Jei manote, kad jūsų katės svoris pasikeitė, pirmiausia turėtumėte suplanuoti vizitą pas veterinarą profilaktinei katės apžiūrai. Veterinarijos gydytojas pasvers jūsų katę, įvertins jos sveikatos būklę ir pateiks rekomendacijas dėl tinkamos gyvūno mitybos bei fizinio aktyvumo