Kaip palengvinti katės vizitą pas veterinarą

Katės yra labai prisirišusios prie savo teritorijos, nemėgsta pokyčių ir pirmenybę teigia kasdienei rutinai, kurioje nėra jokių reguliarių kelionių. Ir nors kai kurios katės nebijo transportavimo priemonės, važiavimo automobiliu ir vizito pas veterinarą, daugelis kačių dėl to jaučia stresą, įtampą ir baimę. Tai savo ruožtu sukelia nepatogumų ir pačiam katės šeimininkui, todėl kai kurie kačių šeimininkai gali pradėti vengti reguliarios katės apžiūros pas veterinarijos gydytoją.

Tačiau labai svarbu, kad profilaktinis katės sveikatos patikrinimas vyktų reguliariai – bent kartą per metus, kad būtų galima laiku diagnozuoti gyvūno sveikatos problemas. Tam, kad kelionė pas veterinarą tiek katei, tiek ir jos šeimininkui būtų lengvesnė, siūlome kelis praktiškus patarimus.

Vizitą pas veterinarą suplanuokite tinkamu metu

Visų pirma vertėtų pasistengti pasirinkti veterinarijos kliniką, kuri būtų įsikūrusi kuo arčiau jūsų gyvenamosios vietos, kad kelionė katei truktų kuo trumpiau. Be to svarbu suplanuoti vizitą pas veterinarą tokiu metu, kai nėra transporto priemonių spūsčių, o veterinarijos klinikoje yra mažiausiai pacientų. Tam jums reikės susisiekti su veterinarijos klinika ir pasiteirauti joje dirbančių specialistų, kokį ramiausią laiką jie jums galėtų rekomenduoti.

Pripratinkite katę prie transportavimo priemonės

Turite pasirūpinti savo katei tinkama transportavimo priemone, kuri būtų pakankamai erdvi, kad gyvūnas galėtų joje laisvai apsisukti, atsistoti, atsisėsti ir atsigulti. Būtų naudinga pasirinkti tokį krepšį, kuprinę ar boksą katės transportavimui, kuris atsidarytų iš viršaus.

Svarbu namuose pripratinti katę prie transportavimo priemonės prieš pirmąsias keliones. Iš pradžių galite palikti krepšį ar boksą katei matomoje vietoje ir leisti pačiai su juo susipažinti, įlipti ir jame pabūti, o jei ir tai nepadėtų, pabandykite pasinaudoti katžole. Kai katė apsipras su transportavimo priemone, galite išvykti į trumpą kelionę, kurios metu vyktumėte ne pas veterinarą. Taip gyvūnas lengviau pripras prie kelionių ir žinos, kad ne kiekviena kelionė yra susijusi su vizitu pas veterinarą.

NAUDINGA:Kačių transportavimui skirtų priemonių pasirinkimas

Naudokite raminantį purškiklį katėms

Kad jūsų katė kelionės metu jaustųsi saugiau ir ramiau, transportavimo priemonės vidų galite papurkšti savo sudėtyje katžolės turinčiu raminančiu purškikliu katėms, kuris sumažins stresą gyvūnui. Į transportavimo priemonę galite įdėti ir katei pažįstamo kvapo paklotėlį, antklodę ar rankšluostį.

Streso mažinimas važiuojant automobiliu

Nors jūsų pasirinkta transportavimo priemonė katei gali tikti, važiuodamas automobilyje gyvūnas gali jausti stresą ir diskomfortą. Todėl labai svarbu užtikrinti tiek katės saugumą, tiek patogumą važiavimo metu.

Transportavimo priemonę padėkite taip, kad ji stovėtų tvirtai, ir pritvirtinkite ją saugos diržais. Jei katė labai bijo, jos krepšį ar boksą galite uždengti paklotėliu ar rankšluosčiu, tokiu būdu sumažindami vizualinę stimuliaciją. Važiuokite stabiliu greičiu ir stenkitės vengti staigaus stabdymo ar greičio padidinimo bei staigių posūkių. Automobilyje neklausykite garsios ir trankios muzikos, pasirūpinkite, kad tiesiai į jūsų katę nepūstų oro kondicionierius.

Prieš kelionę katės nešerkite

Rekomenduojama likus kelioms valandoms iki kelionės pas veterinarą katės nešerti, kad transportavimo priemonėje jūsų katė neužsimanytų tuštintis, šlapintis ir jos nesupykintų. Be to, katė patirtų labai didelį papildomą stresą, nes ji neturės savo katės tualeto. Jei, vis dėlto, atsitiktų tokia nelaimė kelionės metu, transportavimo priemonės viduje laikykite antklodę ar rankšluostį, ir turėkite vieną ar kelis atsarginius pledus arba rankšluosčius.

Uždenkite transportavimo priemonę

Jei jūsų katė labai bijo ir jaučia stresą, transportavimo priemonę kelionės metu uždenkite antklode ar rankšluosčiu, kad ji jaustųsi saugiau ir jos netrikdytų tai, kas vyksta aplink ją. Tačiau uždenkite taip, kad krepšyje, kuprinėje ar bokse katei netrūktų šviežio oro.

Būkite ramūs

Jei išliksite ramūs, jūsų katė taip pat jausis ramiau ir nepatirs didelio streso. Važiuodami į veterinarijos kliniką, vairuokite ramiai, kalbėkite tyliu ir ramiu balsu, stenkitės nesiklausyti muzikos. Jei katę į veterinarijos kliniką nešatės ant rankų, eikite ramiai, tolygiai ir atsargiai, stengdamiesi išvengti triukšmingų ar labai judrių vietų, kad katė neišsigąstų.

Vizito laiko laukite ramioje vietoje

Jei jūsų katė paprastai patiria didelį stresą veterinarijos klinikos laukiamajame, prieš atvykdami į veterinarijos kliniką galite informuoti registratūrą, kad tol, kol veterinarijos gydytojas galės priimti jūsų katę, jūs lauksite ramioje vietoje, pvz., savo automobilyje arba lauke. Jei yra galimybė, susitarkite su veterinarijos klinikos darbuotojais, kad atvykę į kliniką galėtumėte iš karto eiti į apžiūros patalpą, nelaukdami registratūroje su kitais atvykusiais augintiniais.

Elgesys apžiūros patalpoje

Kai įeisite į apžiūros patalpą, paklauskite veterinarijos gydytojo, ar katę išimti iš transportavimo priemonės, ar palikti joje, kol bus pradėta jos apžiūra. Jei pirmiausia jums reikės veterinarui papasakoti apie savo katės būklę, geriausia gyvūną palaikyti krepšyje ar bokse, kad jam būtų ramiau.

Kai veterinarijos gydytojas bus pasiruošęs apžiūrėti jūsų katę, leiskite jai pačiai išlipti iš transportavimo priemonės. Jei ji to daryti nenorės, nesistenkite jos išimti per prievartą. Tokiais atvejais labai naudinga turėti krepšį ar kuprinę, kurie atidaromi iš viršaus. Tokiu būdu galima  lengviau iškelti katę, nesukeliant jai didelio streso, o kartais veterinarijos gydytojas katės apžiūrą gali atlikti ir jai vis dar esant transportavimo priemonėje.

Namuose leiskite katei atsipalaiduoti

Grįžus iš veterinarijos klinikos, katė gali būti labiau sudirgusi, ne tokia aktyvi ir daugiau laiko norės leisti atokiau nuo žmonių. Todėl pirmiausia leiskite katei pačiai išlipti iš transportavimo priemonės ir suteikite jai galimybę pabūti vienai, kad ji greičiau nusiramintų ir pamirštų patirtą stresą. Likusią dienos dalį stenkitės namuose netriukšmauti, palepinkite katę skanėstais, paglostykite, pažaiskite drauge su kate ir venkite papildomo streso. Pamažu jūsų katė turėtų apsiprasti prie kelionių pas veterinarą ir jų metu jaustis vis ramiau.