Kačių transportavimui skirtų priemonių pasirinkimas

Kačių transportavimo priemonė – nepaisant to, ar tai būtų narvas, ar krepšys – yra vienas iš būtiniausių reikmenų kačių augintojams. Prireikus katę perkelti iš vienos vietos į kitą, transportavimas turėtų būti saugus ir patogus jūsų augintiniui. Todėl svarbu pasirūpinti katei tinkama transportavimo priemone, kuri nekeltų jai diskomforto ir atitiktų jos poreikius.

Tinkamo dydžio katės narvas arba krepšys

Jūsų katės transportavimui skirtas narvas arba krepšys turi būti pakankamai didelis ir erdvus, kad katė jame galėtų laisvai atsistoti, atsisėsti, apsisukti ir atsigulti. Tačiau svarbu ir tai, kad jis nebūtų per didelis, nes tokiu atveju transportavimo metu katei gali būti sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir ji patirtų didelį papildomą stresą. Todėl optimaliausia, jei krepšys, narvas ar kuprinė katėms bus pusantro karto didesnis už jūsų katę.

Svarbu atsižvelgti ir į tai, kad katė auga, todėl geriausia rinktis transportavimo priemonę, kuri jūsų katei tiks ir tada, kai ji užaugs. Be to, krepšio ar narvo viduje esanti danga turėtų būti tokia, kad transportavimo metu katė neslidinėtų. Jei dažnai leidžiatės į ilgiau trunkančias keliones, krepšyje ar narve turėtų būti vietos ir maisto bei vandens dubenėliams sutalpinti. Galiausiai atsižvelkite ir į tai, kaip krepšys atsidaro – jei jį bus galima atidaryti iš viršaus, katę įkelti jums bus daug lengviau.

Kačių transportavimo priemonė

Katės saugumas

Net jei iš pirmo žvilgsnio jums pasirodys, kad jūsų katė narve ar krepšyje jaučiasi patogiai ir yra rami, vis dėlto kartais katės gali sumanyti iš jo pasprukti. Todėl, ieškant jūsų katei tinkamos transportavimo priemonės, turėtumėte įsitikinti, kad ji gerai užsidaro ir katė neturės galimybės jo atidaryti. Rankenos, diržai ir užsegimai turi būti patvarūs ir gebantys atlaikyti katės įkandimus ar įbrėžimus, o medžiaga, iš kurios pagaminta transportavimo priemonė, turėtų būti saugi ir užtikrinanti, kad katės nagai neįsipainios, neįstrigs ir ji nesusižeis.

Vėdinimas

Transportavimo metu katė patiria nuolatinį stresą (ypač, jei ji žino, kad galiausiai jai teks apsilankyti pas veterinarą!), dėl ko jai reikia daugiau deguonies nei įprastinėmis sąlygomis, kuomet ji yra rami. Todėl labai svarbu, kad pasirinktumėte narvą ar krepšį, kuriame būtų pakankamai vėdinimo angų, užtikrinančių, jog katei nepritrūktų oro ir ji jaustųsi kaip įmanoma komfortiškiau.

Krepšyje turėtų būti patogu

Vargu ar jūsų katei patiks gulėti tuščiame narve, krepšyje ar kuprinėje. Todėl į katės transportavimo priemonę patariama įdėti neslystančių ir jaukumo suteikiančių medžiagų, pvz., katės  mėgstamą antklodę, neslystantį mini čiužinuką ar kt. Galima įdėti ir pagalvėlę, kuri būtų pripildyta katžolės. Taip įrengtoje transportavimo priemonėje katei bus ramiau ir jaukiau.

Katės pratinimas prie transportavimo narvo ar krepšio

Iš pradžių gali būti nelengva įkelti augintinį į transportavimo priemonę. Paprastai transportavimo narvas ar krepšys katėms asocijuojasi su kelione į veterinarijos kliniką, todėl jos nenoriai lipa į narvą ar krepšį. Kad katė patirtų mažesnį stresą, pirmiausia galite palikti atidarytą krepšį ar narvą neutralioje ir katei saugioje vietoje, kurioje ji galėtų nevaržoma apžiūrėti transportavimo priemonę tiek iš lauko, tiek iš vidaus, patekdama į ją savo noru. Tokiu būdu ji lengviau apsipras, jausis saugiau ir nepatirs didelio streso.

Kai katė ims mažiau bijoti transportavimo krepšio ar narvo, suplanuokite nedidelę išvyką ten, kur ji nesusidurs su papildomu stresu. Taip gyvūnas pamažu supras, kad ne kiekviena išvyka baigiasi pas veterinarą ir kelionė jai nebekels vien tik nemalonių pojūčių.