Žaislai Katėms: Patarimai, Kaip Juos Pasirinkti

Kačių žaislai nėra vien tik linksmybės ir žaidimai – jie taip pat atlieka ypatingai svarbų vaidmenį protiškai stimuliuojant jūsų katę, padedant palaikyti jos tinkamą elgesį, puikią savijautą, optimalų fizinio aktyvumo lygį, suteikiant galimybę pasireikšti jos medžioklės instinktams ir sukuriant glaudesnį ryšį su jumis, stiprinant pasitikėjimą ir prieraišumą.

Kai katės fizinis aktyvumas yra per mažas, ji gali pradėti elgtis destruktyviai, pvz., naktį būti hiperaktyvi, agresyviai elgtis arba draskyti jai draudžiamus paviršius. Tuo tarpu žaislai katėms ne tik apsaugos nuo tokių nepageidaujamų pasekmių, tačiau taip pat padės ją užimti, kai negalėsite savo katei skirti laiko.

Kai yra tokia didžiulė pasiūla, gali būti nelengva nuspręsti, kokie žaislai katėms galėtų būti tinkamiausi ir saugiausi jūsų mylimam augintiniui. Todėl norime jums pasiūlyti kelis naudingus patarimus, kurie galėtų palengvinti kačių žaislų pasirinkimą.

Kokie žaislai geriausiai tinka jūsų katei?

žaislai katėms

Kačių žaislų pasirinkimas labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų katei būdingų kasdienių įpročių ir jos temperamento. Paprastai, didelė dalis žaislų katėms yra sukurti taip, kad skatintų jų natūralius instinktus, tokius kaip medžiojimas, laipiojimas, draskymas ar gaudymas. Vienoms katėms patinka tik vieną ar kelis iš minėtų instinktų skatinantys žaislai, o kitoms gali patikti įvairių rūšių žaislai katėms. Todėl pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokie jūsų katės įpročiai ir ką ji mėgsta, o ne pirkti savo katei kiekvieną jums patikusį žaislą.

Rekomenduojami kačių žaislai

  • Kačių kamuoliukai. Daugelis kačių mielai žaidžia su kamuoliukais ir juos gaudo. Galite pasiūlyti savo katei pažaisti paprastu kamuoliuku, žvangančiu kamuoliuku su varpeliu ar kt.
  • Žaislinės pelės ir žuvys. Katės yra plėšrūnės, todėl žaislai, kurie skatina jų medžioklės instinktus, gali tapti didelę jų laisvalaikio dalį užimančiomis priemonėmis.
  • Lazdelės su plunksnomis. Tokie žaislai skatina kates šokinėti, persekioti ir puldinėti. Tačiau svarbu pasirūpinti, kad šiuo žaislu katė galėtų mėgautis tik kartu žaidžiant su jumis, nes po žaidimo jis turėtų būti padėtas katei nepasiekiamoje vietoje, kad ji neprarytų plunksnų ar kitų dalių.
  • Žaislai apvynioti sizaliu. Kačių žaislai, kurie yra suvynioti į sizalį, paprastai labai mėgstami kačių, kurios linkusios ignoruoti minkštus žaislus.
  • Tunelis katėms. Tai puikus žaislas kiekvienai katei, kuri yra smalsi, mėgsta landžioti ir slėptis.
  • Lazeris katėms. Turbūt nerasite nei vienos katės, kuriai nepatiktų lazeriniai žaislai. Tai gali tapti labai veiksminga priemone, padedančia užimti ir net treniruoti savo katę.
  • Interaktyvūs žaislai katėms. Tai dar viena kačių žaislų rūšis, kuri padeda katei dar labiau įsitraukti ir gali veikti automatiškai, be šeimininko dalyvavimo. Tokie žaislai stimuliuoja katės protą, suteikia jai smagią pramogą ir skatina kitus pojūčius.
  • Kačių žaislai su katžole. Kai kurios katės dievina katžolę (nors daugumai kačių jautrumas išsivysto tik po 4-6 mėnesių, todėl labai jauniems kačiukams tokio žaislo pirkti nevertėtų). Katžolė nesukelia priklausomybės ir katėms yra saugi.
  • Minkšti pliušiniai gyvūnai. Kai kurioms katėms patinka maži pliušiniai gyvūnai, kuriuos jos gali nešiotis. O toms katėms, kurios mėgsta medžioti, dažnai labiau tinka jų dydį atitinkantys pliušiniai žaislai. Naudinga savo katei pasiūlyti pliušinį žaislą, kuris turėtų kojas ir uodegą.

Kokių žaislų vertėtų vengti?

Jei katę auginate jau kurį laiką, turbūt spėjote pastebėti, kad nemaža dalis jai labai patrauklių dalykų yra patys pavojingiausi. Todėl visuomet vertėtų įsitikinti, kad žaislai, su kuriais jūsų katė nuspręs žaisti, neturėtų virvelių, juostelių, gumyčių, siūlų, segtukų, adatų, smeigtukų ir kitų jai pavojingais galinčių būti detalių. Jei visgi tokių žaislų (pvz., siūlų ar virvelių kamuoliukų) jūsų katė turi, pats metas juos pašalinti iš jai prieinamo žaislų katėms asortimento, kad ji jų neprarytų ir kaip nors nesusižeistų.

Jei savo katei leidžiate žaisti ir su pliušiniais žaislais, patikrinkite jų etiketes ir įsitikinkite, kad jie yra paženklinti kaip saugūs vaikams iki trejų metų. Tokiuose pliušiniuose žaisluose nėra pavojingų užpildų, pvz., polistireno rutuliukų ar riešutų kevalų, ir juos galima skalbti skalbimo mašinoje. Be to, nereikėtų leisti žaisti ir su plastikiniais maišeliais bei plastikiniais žaislais, kurie gali pakenkti katės žarnynui ir sukelti rimtų komplikacijų.

Pastebėjus bet kokį katės žaislo pažeidimą, pvz., nulūžusią jo dalį, įplyšimą ar kt., tokį žaislą išmeskite. Net ir mažytė atplaiša gali kelti rimtą riziką jūsų katei.

Kaip žaisti su savo kate?

Rekomenduojama kiekvieną savaitę keisti katės žaislus, vienu metu suteikiant jai galimybę žaisti tik su 4-5 katės žaislais. Tačiau jei tam tikrą žaislą jūsų katė ypatingai mėgsta, nekeiskite jo, kad gyvūnas nesupyktų.

Būtų gerai, kad jūsų katė turėtų prieigą prie įvairių žaislų, pvz., vieną ji galėtų „medžioti“, kitą –ridenti, dar kitą – nešiotis ir kt. Taip pat naudinga paslėpti įvairius kačių žaislus, nes paprastai katėms patrauklesni yra ne tie žaislai, kurie yra jos matymo lauke, o tie, kuriuos ji randa netikėtai.

Jei iš pirmo žvilgsnio jums atrodo, kad katė nesidomi žaislais, kuriuos jai išrinkote, pasiimkite su savimi kelis žaislus ir nusineškite katę į erdvę, kurioje ji galėtų savo dėmesį sutelkti į jus. Pasirinktą katės žaislą padėkite taip, kad jis būtų vos pasiekiamu atstumu nuo katės. Jei ji jį puls ir bandys gaudyti, būsite pasiekę norimą tikslą. Be to, visuomet galite ridenti kačių kamuoliukus ar mėtyti katėms skirtus žaislus. Tačiau svarbu, kad išlaikytumėte jos susidomėjimą atrasdami pusiausvyrą tarp leidimo žaislą pagauti ir jo laikymo nepasiekiamu atstumu.

Nepamirškite, kad kačiukai mėgsta „kovos“ žaidimus. Jei auginate vieną katę, tokius žaidimus ji norės žaisti su jumis. Tačiau jei leisite jai žaisti su savo rankomis, jas kandžioti ir draskyti, neilgai trukus išugdysite jai blogą įprotį, kuris gali apsunkinti jūsų kasdienį gyvenimą. Taigi, neskatinkite savo katės „kovoti“ su jumis – geriau nukreipkite jos dėmesį į kačių žaislus. Tai gali būti tiek interaktyvūs žaislai katėms, tiek tunelis, judanti žuvis, lazeris katėms ir kiti jos pomėgius atitinkantys žaislai.

Pabaigai

Jei jums patiems sunku apsispręsti, kokie žaislai jūsų katei galėtų būti tinkami, ir nerimaujate dėl vienų ar kitų žaislų saugumo, visuomet galite patarimų kreiptis į savo veterinarijos gydytoją ar susisiekti su mumis – pateiksime jums daugiau rekomendacijų, kaip saugiai ir teisingai stimuliuoti savo katę ir užtikrinti jos tinkamą elgseną bei optimalų fizinio aktyvumo lygį.