Katės yra labai tvarkingi ir švarūs gyvūnai, kurios paprastai be šeimininkų įsikišimo geba pasirūpinti savo švara. Tačiau pasitaiko atvejų, kai katės maudymas yra būtinas norint užtikrinti, kad ji išliktų švari, pvz., jei užsikrėtė parazitais, išsivoliojo nemalonų kvapą skleidžiančiame skystyje ar kitais panašiais atvejais.
Nors daugelis žmonių yra įsitikinę, kad katės nemėgsta vandens, taip yra ne visais atvejais. Kai kurios katės vandenį mėgsta, mėgaujasi maudynėmis ir net puikiai plaukia. Tačiau nepriklausomai nuo to, kaip jūsų katė reaguoja į vandenį, verta susipažinti su keliais patarimais, kaip maudyti katę.
Pasirūpinkite katės maudymui skirtomis priemonėmis
Prieš katės maudymą, reikėtų pasirūpinti visomis būtiniausiomis kačių higienos priemonėmis, tarp kurių:
- Kačių šampūnas (pritaikytas katėms ir nedirginantis akių);
- Indelis vandens pylimui ir indas su vandeniu;
- Guminis kilimėlis į vonią, kriauklę ar dušo kabiną;
- Rankšluostis (geriausia turėti daugiau nei vieną);
- Kačių šukos ir šepetys.
Be išvardytų katės maudymui reikalingų priemonių būtų naudinga turėti pagalbininką – šeimos narį ar draugą, kuris padėtų maudynių metu.
Katės maudymas: ką svarbu žinoti
Norint saugiai ir tinkamai išmaudyti katę, nepakanka pasirūpinti katės maudynėms būtinomis priemonėmis. Svarbu žinoti rekomenduojamus maudymo proceso etapus.
Apkirpkite katės nagus
Jei jūsų katė nemėgsta maudytis, dėl išgąsčio ji gali priešintis ir jus apdraskyti. Todėl, prieš maudant katę, reikėtų apkirpti jos nagus.
Prieš maudymą iššukuokite katės kailį
Prieš pradedant maudyti katę rekomenduojama kruopščiai iššukuoti kailį katėms skirtu šepečiu, tokiu būdu pašalinant besišeriančius plaukus ir tinkamai paruošiant katės kailį maudymui.
Pasirinkite maudymui tinkamą laiką
Jei katė nemėgsta vandens, kupina energijos maudymo metu ji gali intensyviau priešintis. Todėl optimaliausia katės maudynes planuoti tokiu metu, kai ji yra pavargusi ir mieguista. Taigi, prieš maudant katę vertėtų su ja intensyviai pažaisti, kad ji šiek tiek pavargtų ir būtų ramesnė.
Pripildykite kriauklę arba vonią vandens
Vonią, kriauklę arba dušo kabiną pripildykite apie 3–4 cm šilto arba drungno vandens. Svarbu, kad vanduo nebūtų per karštas, nes katei tai gali sukelti papildomą diskomfortą ar net nudeginti. Taip pat vonios, kriauklės ar dušo kabinos pagrindą vertėtų padengti guminiu kilimėliu arba paprasčiausiu sulankstytu rankšluosčiu, ant kurio katė jausis stabiliau ir neslidinės. Kai būsite tikri, kad vanduo yra tinkamos temperatūros ir pagrindas yra paruoštas, tvirtai, tačiau atsargiai suėmę katę įdėkite ją į vonią ar kitą vietą, kurioje maudysite.
Sudrėkinkite katės kailį
Greičiausiai katei nepatiks būti po tekančiu vandeniu, todėl jos kailį galite sudrėkinti naudodami vandens pripildytą indelį, piltuvėlį ar plastikinį puodelį. Švelniai pilkite vandenį ant katės, kol jos kailis bus pakankamai sudrėkintas. Nepilkite vandens ant katės galvos.
Naudokite kačių šampūną
Katės maudymui naudokite specialiai katėms pritaikytą šampūną, kuris nepažeis katės odos, nesudirgins akių ir jai nepakenks, jei katė sugalvos jo palaižyti. Kai kailis bus tinkamai sudrėkintas vandeniu, atsargiai užpilkite šiek tiek šampūno ir, pradėję nuo kakės kaklo, švelniai masažuokite šampūną uodegos kryptimi. Muiluodami katę, tai darykite atsargiai, kad šampūno nepatektų ant katės snukučio, į akis ir ausis.
Kruopščiai nuplaukite šampūną
Gerai išmuilavę katę šampūnu, kruopščiai nuplaukite ją švariu ir šiltu (drungnu) vandeniu, kad ant kailiuko neliktų jokių šampūno likučių, kuriuos katė vėliau nusilaižytų prausdamasi ir kurie, išdžiūvus katės kailiui, gali dirginti jos odą.
Nuvalykite snukutį
Maudant katę taip pat reikia nuvalyti jos snukutį, nepilant ant jo vandens ir nenaudojant šampūno. Tai darykite atsargiai apšluostydami katės snukutį šilta ir drėgna šluoste, labai saugodami gyvūno akis ir ausis. Jei tam tikrose snukučio vietose esantys nešvarumai nenusiplauna paprastu vandeniu, tose vietose galima panaudoti vieną ar du lašus kačių šampūno.
Kruopščiai nusausinkite
Baigus maudyti katę, svarbu ją kruopščiai nusausinti švariu, šiltu rankšluosčiu. Kol jos kailis visai išdžius, katę laikykite šiltoje patalpoje, kur nėra skersvėjo. Kai kurios katės nebijo plaukų džiovintuvo skleidžiamo garso ir oro srovės. Jeigu jūsų katė viena iš tokių, džiovinimui galite pasitelkti ir plaukų džiovintuvą, įjungę minimalią šilumą. Tačiau jei plaukų džiovintuvo katė bijo, apsiribokite nusausinimu rankšluosčiu.
Skanukų metas!
Kai katės maudynės bus baigtos, nepamirškite savo didvyriškai maudynes „atlaikiusios“ katės palepinti skanukais! Už gerą elgesį kiekviena katė nusipelno būti apdovanota. Be to, po maudymo reikėtų pažaisti su kate, nepagailėti jai pagyrimų, paglostyti, kad ji greičiau grįžtų į įprastą ritmą ir pamirštų apie maudymą.
Pabaigai
Maudynes mėgsta ne kiekviena katė, tačiau kuo anksčiau supažindinsite savo katę su šia procedūra, tuo lengviau ji prie jos pripras ir patirs vis mažesnį stresą. Svarbiausia pasitelkti kantrybę, niekur neskubėti, išlikti ramiems ir imtis visų priemonių, padedančių nuraminti katę ir sukurti jai saugią bei komfortišką aplinką.