Katės pavadėlis ir petnešos: patarimai, kaip išsirinkti

Kiekvienas katės šeimininkas turėtų pasirūpinti, kad jo katei netrūktų nei protinės, nei fizinės mankštos, o pasivaikščiojimas su kate gryname ore yra viena iš labai veiksmingų priemonių, padedančių tai užtikrinti. Tam, kad katė lauke galėtų tyrinėti aplinką, voliotis žolėje, patogiai judėti ir kartu būti saugi, reikalingas katės pavadėlis ir petnešos, todėl apie šių priemonių pasirinkimą vertėtų pakalbėti plačiau.

Kačių pavadėlių tipai

Kačių pavadėlius būtų galima suskirstyti į kelias pagrindines kategorijas:

  • Standartinis juostinis pavadėlis. Tai yra tradicinis sprendimas, taikomas tiek šunims, tiek katėms. Juostiniai kačių pavadėliai paprastai būna siauresni už šunų pavadėlius. Tai neblogas pasirinkimas, nes su šiuo pavadėliu sumažinama tikimybė, kad jis susipainios, kai katė aktyviai žais žolėje, ir, net jei taip atsitiktų, jį yra labai paprasta išpainioti.
  • Ištempiamas pavadėlis. Jei katė staiga išsigąsta ar pamato ją sudominusį objektą, kurį greitai puola, šio tipo pavadėlis akimirksniu išsitempia, todėl sumažinama bet kokia įtampa, kurią katė galėtų pajusti, jei būtų naudojamas standartinis pavadėlis.
  • Automatinis ištraukiamas pavadėlis. Šio tipo katės pavadėlis tvarkingai susisuka, todėl jį patogu laikyti. Automatiniai kačių pavadėliai leidžia kontroliuoti katės judėjimo spindulį. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šis pavadėlis lengviau susipainioja ir jį sunkiau išpainioti. Be to, dalis kačių nemėgsta automatinių pavadėlių skleidžiamo garso.

Nepriklausomai nuo to, kokį katės pavadėlį nuspręsite pasirinkti, jis turėtų būti pakankamai ilgas, kad jį būtų patogu laikyti ir katė nejaustų įtampos.

Renkantis katės pavadėlį, reikės pasirinkti ir katės petnešas, kurias taip pat galima suskirstyti į kelias kategorijas:

  • H formos petnešos katėms. Šios petnešos yra labai populiarios tarp kačių augintojų. Jos dengia labai nedidelę katės kūno dalį – juostiniai dirželiai uždedami ant katės pečių ir krūtinės. Užsegimai yra labai paprasti, todėl šio tipo petnešų nereikia mauti per katės galvą ir gyvūnas išvengia papildomo streso.
  • Liemenės tipo petnešos. Kadangi šio tipo kačių petnešos užrengia didesnę katės kūno dalį, jos yra saugesnės ir patogesnės. Be to, jos nevaržo katės judesių ir atrodo stilingai. Tačiau liemenės tipo petnešos dedamos per katės galvą, o kai kurios katės to nemėgsta.

Bet kurio tipo kačių petnešos turėtų būti reguliuojamos (tiek kaklo, tiek juosmens srityse), kad jas būtų galima pritaikyti prie katės kūno formų ir katė jaustųsi patogiai. Taip pat būtina atsižvelgti ir į petnešų dydį, kad jos optimaliai apglėbtų katės kūną, nespaustų ir nenuslystų, todėl reikia žinoti savo katės svorį ir kitus duomenis.

Kaip pasirinkti – kačių pavadėlį ir petnešas?

Katės pavadėlio ir petnešų pasirinkimas priklauso nuo katės dydžio, matmenų, poreikių ir vietų, kuriose ketinate su ja vaikščioti. Jie turi būti patogūs ir funkcionalūs, suteikiantys katei saugumo jausmą.

Svarbu, kad petnešos būtų gerai prigludusios prie katės liemens, nes katės lengviau iš jų išsineria. Kad būtumėte tikri, jog petnešos tinkamai prigludę, pritaikykite „dviejų pirštų“ taisyklę – jei po petnešomis galite įkišti daugiau nei du pirštus, jos yra per laisvos, o jei negalite įkišti nei vieno piršto – jos per ankštos.

Jei planuojate vaikštinėti šiltesniu oru, galite pasirinkti H formos petnešas – su jomis katės kūnui bus lengviau kvėpuoti, o jei gryname ore planuojate būti šaltesniu ir žvarbesniu oru, liemenės tipo petnešos gali būti geresnis pasirinkimas, nes padės katei palaikyti šilumą.

Jei norite laiką leisti sėsliai, savo kieme ar atokesnėje vietoje parke, galite pasirinkti automatinį ištraukiamą pavadėlį, kuris leis katei patogiau tyrinėti aplinką. Tačiau, jei vaikštinėsite viešoje vietoje, kurioje svarbu kontroliuoti katės judėjimo spindulį, geriau tiktų standartinis juostinis arba ištempiamas pavadėlis katei. Pradžioje gali tekti išbandyti kelis skirtingus pavadėlius ir petnešas, kol pavyks surasti jūsų katei geriausiai tinkantį.