Katės nagų kirpimas: patarimai, kaip tai padaryti

Nemaža dalis kačių šeimininkų savo katės nagus kerpa nereguliariai, labai retai arba visai jų nekerpa, manydami, kad katė savo nagus gali prižiūrėti ir pati, naudodamasi draskykle. Tačiau katės nagus būtina kirpti reguliariai, nes tai yra neatsiejama nuo tinkamos augintinio priežiūros ir jo sveikatos, ir kartu padeda apsaugoti jūsų namuose esančius baldus, užuolaidas bei kitus paviršius nuo sugadinimo.

Net jei jums, kaip katės šeimininkui, iki šiol katės nagų kirpimas kėlė stresą dėl to, kad jūsų katė to nemėgsta arba kad jūs tiesiog bijote tai daryti, pasitelkite kantrybę ir išmokite kirpti nagus savo augintiniui. Kiekvieną katę galima įpratinti prie nagų kirpimo, todėl norime jums pateikti kelis patarimus, kaip teisingai kirpti katės nagus ir padaryti tai įprasta procedūra.

Pasirinkite tinkamas kačių nagų žirkles

Šiandieninėje kačių prekių rinkoje egzistuoja didelis katės nagams kirpti skirtų žirklių pasirinkimas. Todėl reikia pasirinkti tai, kas geriausiai tiktų jums ir jūsų katei. Vieni kačių šeimininkai nusprendžia pasirinkti profesionalias žirkles kačių nagams kirpti, į žnyples panašias žirkles ar nedideles žirklutes su specialiai lenktam katės nagui pritaikytais ašmenimis. Tačiau, kad ir kokias kačių nagų žirkles naudotumėte, jų ašmenys visada turi būti aštrūs.

Pasirinkite tinkamą laiką ir vietą

Nepaisant to, ar jūsų katė į nagų kirpimo procedūrą žiūri teigiamai, ar prie jos vis dar pratinasi, katės nagų kirpimas turėtų vykti tylioje ir ramioje aplinkoje, be triukšmo ar pašalinių trikdžių, kurie galėtų blaškyti katės dėmesį ar ją išgąsdinti. Todėl, renkantis tinkamą vietą nagų kirpimui, rekomenduojama, kad ji būtų toliau nuo kitų naminių gyvūnų, televizoriaus, langų ir kitų dirgiklių. Geriausia katės nagus kirpti tada, kai ji yra mieguista ir rami. Be to, labai svarbu, kad ir jūs būtumėte patogioje padėtyje.

Pripratinkite prie letenų lietimo

Ne kiekviena katė mėgsta, kai liečiamos jos letenėlės. Jei katei tai nepatinka, vargu, ar jai patiks nagų kirpimas. Būtent todėl vertėtų reguliariai pratinti katę prie jos letenėlių lietimo, švelniai jas paglostant ir pamasažuojant, kartais švelniai spustelint, kad pasirodytų nagai. Kai tai padarysite, pagirkite savo katę ir apdovanokite ją skanėstu. Jei taip darysite kelis kartus per dieną, katė greitai pripras prie jos letenėlių lietimo.

Pasiruošimas nagų kirpimui

Kai kurios katės leidžia savo šeimininkams kirpti nagus nesipriešindamos, tačiau dažniausiai būna priešingai, kai gyvūną reikia tvirtai, bet švelniai laikyti, saugantis, kad neapdraskytų.

Jei nagus kirpsite su papildoma pagalba iš šalies, paprašykite, kad jums padedantis žmogus palaikytų katę arba, jei ji nėra labai neigiamai nusiteikusi, paglostytų ją, duotų skanėstą ar kitaip atitrauktų jos dėmesį. Tačiau, jei katės nagus kirpsite vieni, galite pabandyti katę padėti ant vienos savo rankos, o kita ranka prilaikyti vieną leteną. Taip pat galite paguldyti katę ant jums patogaus paviršiaus ir švelniai suėmę kiekvieną letenėlę, nukarpyti nagus. Kaip minėjome, katės nagus gali pavykti nukirpti jai miegant, kai ji yra visiškai atsipalaidavusi ir rami.

Nagų kirpimas

Kai katė ir jūs būsite tinkamoje padėtyje, suimkite katės letenėlę ranka ir rodomuoju pirštu bei nykščiu švelniai ją spustelėkite, kad pasirodytų nagas. Išlindus nagui, nukirpkite jo aštrų galiuką. Jokiu būdu nekirpkite arti rausvosios nago dalies, kuri yra labai jautri, nes joje yra nervų galūnės ir kraujagyslės. Jei pažeisite šią nago dalį, gali prasidėti kraujavimas ir gyvūnui labai skaudės. Geriau nukirpti mažesnę nago dalį, nei įkirpti per giliai.

Kadangi katės jaučia didesnį diskomfortą, kai joms kerpami užpakalinių kojų nagai, pirmiausia reikėtų nukirpti priekinių kojų nagus. Kirpdami neskubėkite, nukirpę kelis nagus palaukite, stebėkite, kaip reaguoja ir jaučiasi jūsų katė. Jei ji sunerimusi ir įsitempusi, nebelaikykite jos letenėlės, paleiskite katę, pasiūlę jai skanėstą ar mėgstamą žaislą. Taip parodysite savo katei, kad nagų kirpimas susijęs ne su stresu, o priešingai – su skanėstu ir tuo, kas katei yra malonu. Tokiais atvejais gali prireikti ne vienos nagų kirpimo procedūros, kol pagaliau tinkamai nukirpsite visus nagus savo katei. Jeigu, nukirpę kelis priekinių kojų nagus, matysite, kad katė nesipriešina ir nereaguoja į kirpimą, galite tęsti toliau.

Kaip dažnai kirpti katės nagus?

Paprastai katės nagus rekomenduojama kirpti vidutiniškai kas dvi savaites. Jei tai bus daroma reguliariai ir taps neatsiejama katės priežiūros proceso dalimi, katės nagų ilgį kontroliuoti bus gerokai lengviau. Be to, būtinai suteikite savo katei galimybę naudotis katės draskykle, kuri prisidės prie sveikesnių katės nagų ir palengvins jų kirpimą. Jei, vis dėlto, matysite, kad jums patiems nepavyks nukirpti savo katės nagų, galite kreiptis į veterinarijos gydytoją.