Draskyklės Katėms Pasirinkimo Vadovas

Augindami katę turime pasirūpinti jos sveikata ir visais pagrindiniais poreikiais, tarp kurių yra maistas, vanduo, kraiko dėžutė, poilsio ir miego vieta bei paaukštintos erdvės, suteikiančios galimybę laipioti. Taigi, vienas iš būdų padaryti savo katę laimingesnę, yra pasirinkti draskyklę katei, kuri gali būti nedidelio stovo formos arba kompleksinis namelis su laipynėmis, guoliais ir hamakais. Todėl kiekvienas katės šeimininkas turėtų žinoti apie tai, kokiais privalumais pasižymi draskyklės katėms ir kaip būtų galima išsirinkti tinkamiausią katės draskyklę.

Kačių draskyklės privalumai

Jei patenkinsite pagrindinius savo katės aplinkos poreikius, apsaugosite ją nuo papildomo streso, kuris priešingu atveju gali iššaukti nepageidaujamą elgesį ar netgi turėti įvairių pasekmių sveikatai. Kadangi draskyklės katėms gali padėti viso to išvengti, siūlome susipažinti su pagrindiniais jų privalumais.

  • Katės asmeninė teritorija. Kai katė turi savo draskyklę-namelį, ji turi savo erdvę, kurioje gali leisti laiką. Tokia vieta jai padeda netrikdant namų aplinkos lengviau susikurti savo asmeninę teritoriją – vietą, kurioje ji jaučiasi šeimininke.
  • Naudinga katės nagams. Pagrindinė draskyklės katėms paskirtis yra palaikyti gerą katės nagų būklę. Be to, draskyklės pagalba lengviau prižiūrėti katės nagus.
  • Didesnis saugumo jausmas. Katės mėgsta laipioti, tačiau ne kiekviena jūsų namų aplinkoje esanti laipiojimo vieta gali būti pakankamai saugi jūsų katei. Kačių draskyklės yra sukurtos taip, kad būtų ne tik patogios, bet ir saugios.
  • Erdvė žaidimams ir poilsiui. Draskyklė katei yra ne tik poilsio, tačiau ir žaidimų vieta. Kompleksinėje draskyklėje su stovu, kurioje yra ir nameliai bei guoliai ar hamakai, kartu dažnai būna ir įmontuotų žaislų. Tokiu būdu sukuriama puiki erdvė laipiojimui, žaidimams ir, žinoma, ramiam bei saugiam poilsiui.
  • Padeda apsaugoti baldus ir apmušalus. Katinų draskyklė suteikia katei paviršius, kuriuos jai leidžiama draskyti, todėl ji negadina namuose esančių baldų ir apmušalų. Dėl šios priežasties draskyklę katei rekomenduojama naudoti iš karto, kai įsigyjama katė.
  • Puikiai tinka auginant ne vieną katę. Pasirinkus didesnę kačių draskyklę-namelį, atsiranda pakankamai erdvės daugiau nei vienai katei. Todėl auginantiems kelias kates rekomenduojama pasirinkti draskyklę katėms su keliomis platformomis ir ne vienu gultu, kad kiekviena katė turėtų savo asmeninę erdvę.
  • Vieta, kurioje katė palieka savo kvapą. Kvapas yra vienas svarbiausių katės pojūčių. Katės draskymo paviršius naudoja ir tam, kad paliktų savo kvapą ir tokiu būdu bendrautų su kitomis katėmis.

Draskyklė katei: kaip išsirinkti tinkamą?

Jau sužinojote, kuo draskyklė gali būti naudinga jūsų katei, todėl atėjo metas susipažinti ir su keliais patarimais, kaip išsirinkti tinkamą draskyklę savo katei.

Draskyklės Katėms

Katės draskyklės išmatavimai

Kačių draskyklių išmatavimai gali labai skirtis. Pasirenkant draskyklę, reikia atsižvelgti į būsto erdvę ir auginamų kačių skaičių. Draskyklė katėms turi būti tokio dydžio, kad užtektų vietos žaidimams ir poilsiui. Svarbu, kad kačių draskyklė būtų optimalaus aukščio, atitinkančio jūsų katės poreikius. Jei katė yra labai jauna arba sena, reikėtų rinktis mažesnę arba vidutinio dydžio draskyklę.

Draskyklės tvirtumas ir stabilumas

Draskyklė katėms turi būti pakankamai tvirta ir stabili, kad išlaikytų katę. Draskyklės pagrindas ir atramos turi būti patvarios ir saugios. Katės draskyklė turi būti pagaminta iš kokybiškų medžiagų, o konstrukcijos pagrindas turėtų būti platus. Ieškodami tinkamo modelio, būtinai atkreipkite dėmesį į draskyklės svorį ir medžiagas. Sunkesnė draskyklė bus tvirtesnė ir patvaresnė. Galiausiai rinkitės modelį, kurį lengva surinkti ir išardyti, jei prireiktų katės draskyklę perkelti į kitą vietą.

Katei patinkančios tekstūros ir draskymo kryptis

Kiekviena katė yra skirtinga, tačiau daugelis kačių mėgsta draskyti skirtingų tekstūrų paviršius, pvz., sizalį, džiutą, jūros žolę ar gofruotą kartoną. Todėl, prieš nusprendžiant, kokią drąskyklę pasirinkti, verta išsiaiškinti, kokią tekstūrą mėgsta jūsų katė – tam iš pradžių galite įsigyti mažas draskykles, pagamintas iš skirtingų medžiagų.

Vienos katės mėgsta draskyti horizontaliai, o kitos – vertikaliai, todėl būtų naudinga atkreipti dėmesį į tai, ką mėgsta jūsų katė. Jei katė paprastai drasko horizontaliai, ieškokite jai patinkančios tekstūros horizontalaus draskymui skirto pagrindo, o jei vertikaliai – ieškokite „medžio kamieno“ pavidalo paviršiaus.

Tačiau nereikia tikėtis, kad kačių nagų draskyklė iš karto sulaikys jūsų katę nuo baldų draskymo. Nors draskyklės ir stovai katėms iš tikrųjų padeda sumažinti baldų pažeidimų riziką, visų pirma reikia skirti pastangų mokant katę ir atrandant tinkamas medžiagas, draskyklės konstrukciją ir pasirenkant katei patinkančią namų vietą. Todėl svarbu, kad pasirinktumėte jūsų katės individualius poreikius atitinkančią draskyklę, kuri jai būtų patrauklesnė už baldus.

Draskyklės stilius ir funkcijos

Šiuolaikinės draskyklės-nameliai katėms pasižymi didele stilių ir funkcijų įvairove. Kai kurie kačių šeimininkai nori, kad katės draskyklė atitiktų jų namų vidaus interjerą, tačiau kartu svarbu, kad pasirinktas draskyklės modelis atitiktų ir katės gyvenimo būdą bei pagrindinius poreikius. Kačių draskyklės būna su nameliais, lentynėlėmis, kopetėlėmis, rampomis, hamakais, guoliais, įmontuotais žaislais ir net dubenėliais. Todėl pasirinkta draskyklė turi atitikti ne tik šeimininkų, bet – svarbiausia – katės poreikius.

Katės svoris

Ieškant kačių laipynės-namelio, turite atsižvelgti ir į savo katės svorį. Jei ji sveria daugiau nei 10 kg, katės draskyklė turi būtis pakankamai tvirta, kad ją išlaikytų. Naudinga ieškoti draskyklės-namelio, kuris turėtų platesnį ir sunkesnį pagrindą, kad draskyklė nenuvirstų, kai katė laipios ir šokinės, ir platesnes platformas, atitinkančias jūsų katės svorį.

Katės amžius

Auginant vyresnę katę, kuriai jau yra 10 metų, reikia suprasti, kad jos fizinės galimybės nebėra tokios pačios, kaip jaunystėje. Jai gali būti sunkiau šokinėti (dažniausiai dėl artrito, kuris išsivysto senoms katėms). Todėl vyresnei katei gali prireikti kačių draskyklės-namelio su didesnėmis platformomis ir patogesniais paviršiais, kad jai būtų lengviau laipioti ir sąnariams tektų mažesnis krūvis.

Vyresnės ir sunkesnės katės gali vengti lipti į aukštesnes vietas ir joms gali būti sunku landžioti po ankštas ir mažas erdves. Todėl vyresniame amžiuje gali atsirasti poreikis ne tik kitokio modelio nagų draskyklei, tačiau taip pat gali reikėti pakeisti ir draskyklės vietą, pvz., perkelti ją arčiau sofos, kad katė pirmiausia galėtų užšokti ant jos ir tada perlipti ant aukštesnės katės namelio platformos. Jei auginate jaunesnę katę, galite dairytis draskyklės katėms, kurioje yra daugiau veiklos, pvz., varpelių, kabančių kamuoliukų, minkštų pelyčių ir žuvyčių, plunksnų bei kitų žaislų, su kuriais katė galėtų žaisti.

Kačių skaičius

Jei auginate kelias kates, pasirinkite tokią draskyklę, kuria vienu metu galėtų naudotis kiekviena iš jų. Nors dažnai vienu metu draskykle-nameliu naudojasi tik viena katė, neabejotinai pasitaikys atvejų, kai jos nuspręs žaisti ar ilsėtis tuo pačiu metu. Atsižvelgiant į tai, turite pasirinkti pakankamo dydžio draskyklę, kuri turėtų tiek aukštų, kiek turite kačių.

Kačių draskyklės kaina

Kačių draskyklės nėra pigios, tačiau tai tikrai nereiškia, kad norint įsigyti kokybišką draskyklę, jums teks išleisti daug pinigų. Visų pirma patariama išanalizuoti rinką ir palyginti skirtingų draskyklių kainas. Ieškantiems pigesnės kačių draskyklės, rekomenduojama katės draskyklės ieškoti internetu, kad būtų lengviau pasinaudoti patraukliomis kainomis bei akcijomis.

Pabaigai

Jei auginate katę, turite užtikrinti, kad ji gyventų pilnavertį, kokybišką ir saugų gyvenimą. Pasirūpinkite, kad katė visuomet turėtų tinkamą žaidimų, pramogų ir poilsio erdvę. Kokybiška ir patvari draskyklė katėms šiam tikslui patikimai tarnaus ne vienus metus. Todėl išrinkite savo augintinei tinkamą katės draskyklę, kad ji nenuobodžiautų, turėtų saugų prieglobstį, galimybę galąsti nagus, žaisti ir ilsėtis.